Zobacz także:

Jaki podłączyć zasilacz 18A2 do skrzynki z modułem domofonu?

Zaleca się zastosowanie przewodu o większej ilości zył niż minimalne wymagania co daje możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe funkcje jak np otwierania automatyki bramowej(+ 2 zyły)

Połączenia pomiędzy unifonem a zasilaczem 18A2 należy wykonać za pomocą sześciożyłowego przewodu o przekroju 0,5 mm2 np. YTDY6x0,5.

W przypadku stosowania przewodu o większej ilości żył należy niewykorzystane przewody podłączyć do zacisku ~0 zasilacza.

Między elektroniką 18A2 a skrzynka należy wykonać połączenie przewodem min.8 żyłowym (skrzynka z 1 przyciskiem) lub 10 żyłowym (skrzynka z 2 przyciskami) (2 przewody wykorzystane do połączenia masy.
W przypadku stosowania przewodu o większej ilości żył należy niewykorzystane przewody podłączyć do zacisku ~0 zasilacza.

Elektrozaczep należy podłączyć przewodem dwużyłowym o średnicy minimum 0,75 mm2. Zaciski ~230V zasilacza należy podłączyć z siecią zasilającą za pomocą przewodów 0,75mm2.


Uwaga.
Jeśli przewody będą umieszczane poza budynkiem w ziemi, zalecane jest zastosowanie przewodów żelowanych przeznaczonych do układania w ziemi np.  XzTKMX.

Pobierz ulotkę producenta na temat instalacji domofonowej Urmet.

Oznaczenia zacisków na płytce zamontowanej
Mc-k – mikrofon kasety
GND (⊥) – masa głośnika i mikrofonu
GL-k – głośnik kasety

Schemat instalacji domofonowej z elektroniką 18A2 MIWI-URMET